FM-270 Со можност за преклопување на седиштата црква

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  тип:
  театар Мебел
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  ткаенина
  Укината:
  Да
  големина:
  580 * 730 * 1030 mm
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-270
  функција:
  Аудиториум, концертна сала, конференциска сала, театар
  Warranry:
  5 години
  Сертификат:
  CQC, CQTA, GCC, ISO 9001, ISO 14001, ISO 14025, итн
  Алуминиум легура кат монтирани нозе:
  Боени, 5.0 mm
  Седиште и назад пена:
  Ладно обликувани СТП пена, ± 55 кг / м3
  Потпирач за рака:
  Легура на алуминиум и цврст
  Назад сунѓер:
  14 cm
  Седиште сунѓер:
  15 cm
  Назад дебелина дрвени школка:
  1,5 см
  Седиште дебелина дрвени школка:
  1,5 см

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  20 дена по ред ја потврди

  FM-270 Со можност за преклопување на седиштата црква

  Покажи производ

   

  Спецификација за производ

  1. ткаенини аудиториум стол, 1 седишта.
  2. Дрвени седиште и назад рампа.
  3. алуминиум монтирани легура подот нозе, дебелина од легура на алуминиум е 5.0mm, легура на алуминиум завршна е прав слој.
  4. легура на алуминиум и цврсти дрво потпирач за раце.
  5. Со алуминиумски легури структура ABS пластика бележник со механизам pivoting.
  6. Студената украсениот СТП пена за седиштето и назад, назад пена, седиште густина пена: ± 55 кг / м³.
  7. назад сунѓер: дебелина е 14 см.
  8. Седиште сунѓер: дебелина е 15 см.
  9. Вратете дрвени школка: дебелина 1,5 см.
  10. Седиште дрвени школка: дебелина е 1,5 cm. 

  модел FM-270
  Центар до центарот на потпирачот за рака 580mm
  Вкупната висина на стол 1030mm
  Височина на седиштето (вклучувајќи го и седиштето) 450mm
  Одалеченост од назад кон напред (седиште отворено) 730mm
  Одалеченост од назад кон напред (пишување маса отворено) 865mm
  Ширина на потпирачот за рака 50мм
  Должина на потпирачот за рака 410mm
  Дебелина на потпирачот за рака 50мм
  Големина на маса за пишување 360 * 270mm * T10mm

  проекти

   

  Поврзани производи

   

  процесот на производство

   

  Профил на компанијата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !