Училиште мебел во собата колеџ столици и маси FM-315

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали
  тип:
  училишен мебел
  Специфичната употреба:
  училишен прибор
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  метал
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-315
  боја:
  како модел
  големина:
  529 * 350 * 840mm
  Материјал на рамка:
  алуминиумска легура
  Материјал на нозе:
  алуминиумска легура
  Материјал на врати:
  челик
  Материјал на површина:
  меламин одбор
  Седиште материјал:
  Иверица
  дебелина Седиште:
  15mm
  Сертификат:
  IS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA
  Гаранција:
  5 години
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  Испраќаат во 25 дена по плаќањето

  MS_019 艳

  Предниот ред седишта 1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. преден панел: челична рамка со перфориран челик вметната;
  3. Табела: флексибилен маса, 15mm МДФ со оган доказ површина,
  поддршка на дел е alumium легура.
  4. Со челик книга мрежа.
  Сеат средниот ред 1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. наслонот: челична рамка со перфориран челик вметната;
  3.Table: флексибилен маса, 15mm МДФ со оган доказ површина,
  поддршка на дел е alumium легура.
  4. Со челик книга мрежа;
  5. Седиште: 15mm лиен иверица со оган доказ површина;
  исфрли своето седиште, се врати од гравитацијата.
  Седиште последниот ред 1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. наслонот: челична рамка со перфориран челик вметната;
  3. Седиште: 15mm лиен иверица со оган доказ површина;
  исфрли своето седиште, се врати од гравитацијата.

   

  опции

  1.Can да се инсталира книга нето

  2.Can да се инсталира светлина

  3. Може да се додаде седиште / број ред

   

  Сервис :

  1.Warranty: 5 години

  2.Professional фабриката директно OEM предвидено, може да се обезбеди примерок за оценување.

  3.Contact со нас, ако постои било каков квалитет проблем, соодветно решение ќе се најде побрзо.

  предности

  Училиште мебел во собата колеџ столици и маси

  1.Нашата производи имаат 5 години гаранција од денот на добивате.

  производи / материјали се добиени сертификати 2.Our ofIS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA.

  3.Our месечен капацитет на производство е 30.000 седишта за да се обезбеди навремена испорака.

  4.Our тим на дизајнери, техничари и услуги на клиентите персоналот се посветени на создавање.

   

  проекти

   

  Поврзани производи

   

  процесот на производство

   

  Профил на компанијата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !