Фабрика за снабдување метал алуминиум универзитет маси и столици FM-316

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали
  тип:
  Училиште Мебел Училиште Мебел
  Специфичната употреба:
  училишен прибор
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  метал
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-B-316
  Снабдувач со Површина:
  Азија
  Снабдувачи со земја / регион:
  Кина (континентална)
  Mgnt Потврдување:
  IS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA
  Чаир наслонот дрво:
  МДФ
  Седиште дрво:
  Практикувам дрво
  инсталација:
  монтирани кат
  Совет до седиштето:
  се врати од гравитацијата
  дрво боја:
  бука, боја се опционални
  Гаранција:
  5 години
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  20 дена / 40HQ по депозит доби

   

  модел Не FM-B-316
  големина Предна Row1. Држач нога: монтиран подот, 3мм дебелина од легура на алуминиум со прав обложен;
  2. преден панел: челична рамка со 10mm лиен табла вметната, лиен табла е со пена поместена и ткаенина upholsteried;
  3. Табела: флексибилен, 15mm МДФ со оган доказ површина,
  поддршка на дел е alumium легура.
  4. Со челик книга мрежа;
  Блискиот Row1. Држач нога: монтиран подот, 3мм дебелина од легура на алуминиум со прав обложен;
  2. наслонот: челична рамка со 10mm лиен табла вметната, лиен табла е со пена поместена и ткаенина upholsteried;
  3. Табела: флексибилен, 15mm МДФ со оган доказ површина, поддршка на дел е alumium легура.
  4. With steel book net;

  5. Седиште: 15mm дебела иверица со пена поместена и ткаенина upholsteried;
  6. Совет до седиштето, враќање со гравитација;

  Последните Row1. Држач нога: монтиран подот, 3мм дебелина од легура на алуминиум со прав обложен;
  2. Backrest: steel frame with 10mm molded board inserted, molded board is with foam padded and fabric upholsteried;

  3. Седиште: 15mm дебела иверица со пена поместена и ткаенина upholsteried;
  4. Совет до седиштето, враќање со гравитација;

  плаќање L / C, T / T; Ако T / T, 30% од вкупната вредност на плати пред производство,
  биланс платени пред вчитување на контејнер
  пакет Пластични + Стандардна извоз картон
  Сервис 1.Warranty:5 years.2.Professional factory directly OEM provided,sample can be provided for evaluating.

  3.Contact со нас, ако постои било каков квалитет проблем, соодветно решение ќе се најде побрзо.

  Приказите на производот

  Фабрика за снабдување метал алуминиум универзитет маси и столови

  1.Нашата производи имаат 5 години гаранција од денот на добивате.

  производи / материјали се добиени сертификати 2.Our ofIS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA.

  3.Our месечен капацитет на производство е 30.000 седишта за да се обезбеди навремена испорака.

  4.Our тим на дизајнери, техничари и услуги на клиентите персоналот се посветени на создавање.

   

  проекти

   

  Поврзани производи

   

  процесот на производство

   

  Профил на компанијата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !