Модерен дизајн алуминиумска рамка колеџ маса и стол FM-B-89

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали
  тип:
  Училиште Мебел Училиште Мебел
  Специфичната употреба:
  училишен прибор
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  метал
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-B-89
  Снабдувач со Површина:
  Азија
  Снабдувачи со земја / регион:
  Кина (континентална)
  Mgnt Потврдување:
  IS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA
  Чаир наслонот дрво:
  МДФ
  Седиште дрво:
  Практикувам дрво
  инсталација:
  монтирани кат
  Совет до седиштето:
  се врати од гравитацијата
  дрво боја:
  бука, боја се опционални
  Гаранција:
  5 години
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  20 дена / 40HQ по депозит доби

   

  модел Не FM-B-89
  големина Front Row

  1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. Преден панел: челична рамка со 10mm украсениот одбор вметнат,
  украсениот плоча е со оган доказ површина;
  3. Табела: фиксна маса, 25mm МДФ со оган доказ површина,
  поддршка на дел е alumium легура.
  4. Со челик книга мрежа.

  Middle Row

  1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. наслонот: челична рамка со 10mm украсениот одбор вметнат,
  украсениот плоча е со оган доказ површина;
  3. Табела: фиксна маса, 25mm МДФ со оган доказ површина,
  поддршка на дел е alumium легура.
  4. Со челик книга мрежа;
  5. Седиште: 15mm лиен иверица со оган доказ површина;
  исфрли своето седиште, се врати од гравитацијата.

  Last Row

  1. држач нога: монтиран подот, 3мм легура на алуминиум со прав обложен;
  2. наслонот: челична рамка со 10mm украсениот одбор вметнат,
  украсениот плоча е со оган доказ површина;
  5. Седиште: 15mm лиен иверица со оган доказ површина;
  исфрли своето седиште, се врати од гравитацијата.

  плаќање L / C, T / T; Ако T / T, 30% од вкупната вредност на плати пред производство,
  биланс платени пред вчитување на контејнер
  пакет Пластични + Стандардна извоз картон
  Сервис 1.Warranty:5 years.

  2.Professional фабриката директно OEM предвидено, може да се обезбеди примерок за оценување.

  3.Contact со нас, ако постои било каков квалитет проблем, погоден ќе се најде решение ПОБРЗО

  1.Нашата производи имаат 5 години гаранција од денот на добивате.

  производи / материјали се добиени сертификати 2.Our ofIS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA.

  3.Our месечен капацитет на производство е 30.000 седишта за да се обезбеди навремена испорака.

  4.Our тим на дизајнери, техничари и услуги на клиентите персоналот се посветени на создавање.

  проекти

   

  Поврзани производи

   

  процесот на производство

   

  Профил на компанијата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !