Зелена трајни ткаенина фотелја аудиториум седиште FM-259

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали
  тип:
  театар Мебел
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  метал
  Метал Тип:
  железо
  Укината:
  Да
  големина:
  580 * 720 * 1000mm
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-259
  материјали:
  ткаенина
  Потпирач за рака:
  алуминиумска легура
  боја:
  изборен
  Гаранција:
  5 години
  примена:
  IS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA
  Седиште и назад школка:
  пластични
  Оружје материјал:
  дабово дрво
  пена:
  Висока густина на ладно обликувани пена
  третман Нозе:
  Црна прав обложен
  Пишување табела:
  МДФ, по желба
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  Испраќаат во 10-15 дена по исплата

  проекти

   

  Поврзани производи

   

  процесот на производство

   

  Профил на компанијата

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !