Стандардна големина Големата сала Греј Аудиториум Чаир FM-269

Краток опис:


 • ФОБ Цена: Дознај ја цената
 • Мин.нарачката Количина: 10 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 50000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Шенжен / Гуангжу / FOSHAN
 • Начин на плаќање: L/C, T/T,Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед

  Основни детали
  тип:
  театар Мебел
  Општа употреба:
  комерцијален мебел
  материјал:
  метал
  Метал Тип:
  железо
  Укината:
  Да
  големина:
  580 * 720 * 1000mm
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  Fumei
  Број на модел:
  FM-269
  материјали:
  ткаенина
  Потпирач за рака:
  метал
  боја:
  Греј, индивидуализира
  Гаранција:
  5 години
  Сертификат:
  IS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA
  Седиште и назад школка:
  метал
  нога:
  алуминиумска легура
  пена:
  Висока густина на ладно обликувани пена
  Опис:
  Предавање Театар Чаир
  Пишување табела:
  360 * 270 * T10mm
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Пластични + Стандардна извоз картон
  Време на испорака
  Испраќаат во 10-15 дена по исплата
  големина  height 1.Chair: 1030mm
   2.Center растојание: 580mm
   длабочината 3.Chair (седиште отворено): 720mm
   4.Seat висина: 450mm
   5.Armrest: L410 * W50 * T50mm
   6.Size на пишување рампа: 360 * 270 * T10mm
  спецификација  1.Fabric: Отпорност на абење и згаснат доказ ткаенина, бојата не е задолжително.
   2.Seat и назад школка: Мулти-слој иверица со лакирани завршувањето, дебелина 15mm.
   3.Folding бележник: ABS пластика, вртлив, со алуминиумски рамка.
   4.Legs: Алуминиум легура кат монтирани нога, Дебелината на облеката е 4.0-5.0mm.
   5.Seat пена: Ладно обликувани PU (полиуретан) пена, дебелина е 15 cm, густина е 50 кг / м3.
   6.Back пена: Ладно обликувани PU (полиуретан) пена, дебелина е 14 cm, густина е 45 кг / м3.
   7.Armrest: Oak дрво, дебелина 50mm, бојата е по избор.
   8.Structure: Совет-up седиште, враќање на пролет.
  опции  1.Can се додава чаша сопственикот
   2.Can да се инсталира книга нето
   3. Може да се инсталира светлина
   4. Може да се додаде седиште / број ред
   5.can да се користи ткаенина отпорност на пожар или пена
  Сервис  1.Warranty: 5 години
   2.Professional фабриката директно OEM предвидени, примерокот може да се обезбеди за оценување.
   3.Contact со нас, ако постои било каков квалитет проблем, Погодно ќе се најде решение ПОБРЗО.
  предности
  Стандардна големина Големата сала Греј Аудиториум Чаир1.Нашата производи имаат 5 години гаранција од денот на добивате. производи / материјали се добиени сертификати 2.Our ofIS09001, IS014001, IS014025, CQC, SGS, CQC, CQTA. 3.Our месечен капацитет на производство е 30.000 седишта за да се обезбеди навремена испорака. 4.Our тим на дизајнери, техничари и услуги на клиентите персоналот се посветени на создавање. 

  проекти   Поврзани производи  

  процесот на производство   Профил на компанијата  


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !